Wiele osób uważa, że skrypt rozmów jest czymś zbędnym, bo rozmowa tak czy siak biegnie własnym torem. Nie można więc przewidzieć wszystkich scenariuszy. Czy to rzeczywiście dobry pomysł? Czy warto stworzyć skrypt? W czym może się przydać coś takiego?

Po co korzystać ze skryptów?

Skrypt to swego rodzaju szkielet rozmowy. Warto z niego korzystać, by płynnie rozmawiać z klientami. Owszem nie da się przewidzieć wszystkich pytań klienta, ale w wielu sytuacjach takie rozwiązanie bardzo pomaga. Są tam zawarte odpowiedzi na różne trudne pytania, z jakimi mogą się zetknąć konsultanci. Dzięki temu klient jest w stanie szybciej podjąć decyzję. To szczególna pomoc dla mniej doświadczonych pracowników, którzy dzięki temu są w stanie szybciej odpowiedzieć na zapytanie.

Nie narażaj się na kłopoty prawne

Ważne jest to, by bez potrzeby nie narażać się na kłopoty. Skrypt rozmów to również przypomnienie, by nie zapominać o wszystkich punktach rozmowy, np. poinformowania o tym, że rozmowa jest nagrywana czy też o dodatkowych kosztach. To pozoru mało istotne z punktu widzenia skutecznej sprzedaży rzeczy. Niestety, jeśli konsultant o tym zapomni, firma może mieć poważne problemy natury prawnej, które mogą wiązać się ze sporymi stratami finansowymi. Warto więc korzystać ze skryptów, by rozmowa zawierała wszelkie niezbędne elementy, a sprzedaż odbywała się płynnie. Dobrze przygotowany skrypt rozmów to klucz do sukcesu, który znacznie zwiększa liczbę pozyskanych leadów.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *