Praca w działach contact center jest bardzo wymagająca. Klienci mają coraz większe oczekiwania. Chcą, by ich problem był rozwiązany praktycznie od ręki. To oczywiście jest do realizacji, ale trzeba dysponować odpowiednimi narzędziami. W przeciwnym razie sprawna obsługa nie będzie możliwa.

Krótszy czas oczekiwania na połączenie

Działy contact center to przed wszystkim szybki czas oczekiwania na połączenie. Klienci chcą załatwić wszystko od ręki. Do tego konieczny jest natychmiastowy dostęp do bazy danych i możliwość edytowania poszczególnych rekordów przez wszystkich agentów. Jest to absolutnie niezbędne. W ten sposób zapewnia się płynność informacji. Konsultant, niezależnie od tego, czy już wcześniej rozmawiał z danym klientem czy też nie, może sprawdzić wcześniejsze ustalenia, historię transakcji i na tej podstawie dopasować optymalna ofertę. To bezpośrednio przekłada się na zyski, bo jeśli klient otrzyma dobrze skrojoną propozycję, będzie w stanie szybciej podjąć decyzję zakupową.

Możliwość pracy zdalnej

Praca w działach contact center nie wymaga siedzenia w biurze. Można wykonywać obowiązki z dowolnego miejsca, np. z domu. Tym samym nie trzeba tracić czasu na dojazdy do pracy. To również pozwala na elastyczny grafik, a tym samym obsługę rozmów również o niestandardowych porach. Takie podejście jest jak najbardziej wymagane, gdyż nie wszystkie osoby mają czas na kontakt do godz. 17:00. Niektórym bardziej odpowiadają późne wieczory i warto im to umożliwić.

Kategorie: IT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *