Denerwuje Cię to, że nie osiągasz sprzedażowych celów, które zakładasz sobie na początku miesiąca? A może Twoi współpracownicy nie mają problemów ze sprzedażą przez telefon, a Tobie, choć wkładasz w to wiele wysiłku, nie wychodzi? W takim razie na pewno przyda Ci się ten artykuł. Sprawdź, co zrobić, by doprowadzić sprzedaż do końca.

Poznaj dobrze produkt, który oferujesz

Ten podpunkt może wydawać Ci się absurdalny – w jaki sposób można sprzedawać produkt lub usługę, której się nie zna? Wbrew pozorom wielu jest takich sprzedawców, szczególnie tych początkujących, którzy bez solidnej wiedzy o usłudze lub produkcie, go sprzedają. Niestety, porządne nauczenie się oferty wymaga czasu i wysiłku oraz, oczywiście, praktyki. Jedno jest pewne, z czasem będziesz coraz lepiej poznawać produkt, ale warto zwiększyć swoje szanse i przyśpieszyć proces sprzedawania. Dlatego też czytaj jak najwięcej o swojej branży i staraj się interesować produktem, który oferujesz.

Wyznaczaj sobie cele

Zapewne Twój menager lub leader wyznaczył całemu zespołowi cel do wypełnienia. Większość grupy na pewno traktuje to jako niepotrzebne obciążenie oraz sposób na wywarcie presji. A tak nie powinno być! Wyznaczenie celu ma Ci pomóc i sprawić, że będziesz dążyć do tego, by być lepszym w swojej profesji. Dlatego też nie patrz na założenia sprzedażowe, oczywiście, jeśli nie są zbyt wygórowane, jako na zło konieczne. Wbrew pozorom mogą one motywować do działania i sprawiać, że będziesz coraz to lepszy i lepszy w swoim fachu!

Doceniaj swoją pracę i ciesz się z małych sukcesów!

Skoro już była mowa o stawianiu sobie celów, to warto podkreślić też to, że należy doceniać swoje sukcesy, nawet te drobne. W ten sposób motywujesz się do pracy. A zmotywowany sprzedawca, który będzie widział, że robi progres, będzie lepszym sprzedawcą niż osoba, która uważa, że nie nadaje się do tej pracy. Warto o tym pamiętać, bo notowanie sukcesów też ma wpływ na Twoją pracę i sprzedaż!

Pamiętaj o odpoczynku

Nie potrafisz sprzedać swojego produktu lub usługi? Nie rób nadgodzin, tylko wróć do domu i odpocznij! Zmęczony i sfrustrowany nie osiągniesz założonych celów. Najlepszym sposobem na odzyskanie pogody ducha jest odpoczynek. To ważne, tym bardziej że udowodniono, że optymiści są lepszymi sprzedawcami niż pesymiści. Poza tym Twój rozmówca na pewno wyczuje Twój humor. Powiedz nam, z kim wolałbyś porozmawiać: z osobą, która ma dobry czy zły humor? No właśnie… dlatego Ty również musisz zadbać o swoje dobre samopoczucie!


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *