VoIP dla firm to rozwiązanie, które cieszy się rosnącą popularnością. Przede wszystkim jest to opcja elastyczna, dzięki czemu każdy dopasuje ją do swoich indywidualnych potrzeb. Ponadto jest to najlepszy sposób na to, aby zminimalizować koszty. Transmisja głosu nie odbywa się tutaj w tradycyjny, a zarazem drogi sposób. Odbywa się ona za pośrednictwem Internetu, co niesie za sobą wiele korzyści dla użytkownika.

Co warto wiedzieć o VoIP? Więcej informacji w dalszej części tekstu oraz w tym artykule: https://focustelecom.pl/blog/telefon-voip-w-firmie/.

VoIP dla firm – co warto wiedzieć?

VoIP (Voice over Internet Protocol) sprawia wrażenie standardowego telefonu. Należy jednak wiedzieć, że nie jest on podłączony do tradycyjnej linii telefonicznej, a do Internetu. To właśnie łączność z siecią umożliwia transmisję głosu. Z punktu widzenie przedsiębiorstwa jest to rozwiązanie niezwykle komfortowe oraz bezproblemowe. Ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie, jakiejkolwiek firmy bez połączenia z Internetem. VoIP dla firm wykorzystuje więc zasoby, które przedsiębiorstwo już posiada. Nie ma konieczności dociągania kabli telefonicznej, co już na starcie pozwala zaoszczędzić pieniądze.

Czy VoIP dla firm się opłaca?

Jak wyżej wspomniano, VoIP dla firm to rozwiązanie, które opłaca się nie tylko dużym przedsiębiorstwom, ale nawet niewielkim firmom. Niższe koszty to podstawowa zaleta tej nowoczesnej centrali telefonicznej. Należy wspomnieć, że jeszcze kilka lat temu wdrożenie VoIP wymagało o wiele większych nakładów. Obecnie jest to niezwykle opłacalne, dzięki czemu więcej przedsiębiorstw może pozwolić sobie na skorzystanie z oferty. Na uwagę zasługuje również fakt, że skonfigurowanie centrali jest niezwykle prostym zadaniem. Dodatkowym plusem jest to, że firma nie musi posiadać dodatkowej infrastruktury, czy też osób zajmujących się centralą.

Rozmowy VoIP między oddziałami firmy są całkowicie bezpłatne. W przypadku oddziałów międzynarodowych koszt rozmowy jest nawet kilkakrotnie niższy, niż w przypadku tradycyjnej centrali. Usprawniona komunikacja przekłada się na wzrost efektywności pracy oraz wydajności siły roboczej. Przekłada się to na zwiększenie możliwości rozwoju.

VoIP dla firm – dlaczego warto?

Centrala telefoniczna VoIP gwarantuje przede wszystkim wysoką elastyczność oraz komfort użytkowania. W każdym momencie można na nowo dokonać konfiguracji, czy też dodać kolejny telefon. Wszystko zależy wyłącznie od potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Ogromną zaletą VoIP dla firm jest również wysoka przepustowość. W tym samym czasie można obsłużyć nieograniczoną ilość rozmów, co jest niemożliwe w przypadku standardowej centrali telefonicznej. Dzięki temu łatwiej jest rozwinąć zasięg działalności, a także poprawić standard świadczonych usług.
VoIP gwarantuje również zapowiedzi głosowe IVR. Pozwalają one zminimalizować czas oczekiwania na linię, co znacząco wpływa na obciążenie zatrudnionych pracowników.

Jedną z najważniejszych zalet jest także to, że system VoIP funkcjonuje na całym świecie. Wystarczy jedynie dostęp do Internetu. Oznacza to tanią oraz bezproblemową komunikację biznesową, niezależnie od tego, gdzie aktualnie się znajdujemy.

Warto wspomnieć, że osoba odpowiadająca za zarządzanie centralą może w każdym momencie przeanalizować, co generuje największe koszty. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zablokować wybrane numery. Bez przeszkód można także zapoznać się z bilingiem.

Jak wdrożyć VoIP dla firm?

Konfiguracja centrali VoIP jest naprawdę prosta, więc nie będzie ona stanowić żadnego problemu. Należy dodać, że telefony VoIP dostarczane są przez dostawcę. Klient ma do wyboru dwie opcję – zakup (w tym zakup ratalny), a także dzierżawę. Decyzja należy wyłącznie do przedsiębiorstwa. Warunku wynajmu są niezwykle korzystne i dopasowane do potrzeb klienta. Podobnie jest w przypadku zakupu – dostawca zawsze stara się pójść na rękę klientowi.
Sporym uproszczeniem jest to, że za instalację telefonów odpowiada dostawca. Dzięki temu przebiega ona sprania oraz niekłopotliwie. Wszystko zostanie wykonane w sposób profesjonalny tak szybko, jak to tylko możliwe. Za poprawność instalacji odpowiada doświadczona oraz wykwalifikowana ekipa.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *